Top WinoHobby
Top WinoHobby

O nas Czytelnia Wypełnij formularz kontakt winohobby menu-top menu

WinoHOBBY Akcesoria Do Wyrobu Alkoholi sklep wysyłkowy


areshurt

vsop baner

stat4u

stat4u

 

Największy wybór drożdży w jednym sklepie
 

Terytorium Polski strefą A uprawy winorośli.

Rada Ministrów Unii Europejskiej przyjęła 20 grudnia 2005r. projekt zmiany rozporządzenia Rady nr 1493/99, na podstawie którego Polska zostaje zaliczona do grupy państw członkowskich, w których prawo Unii Europejskiej zezwala na sprzedaż wina wyprodukowanego z winogron z winnic krajowych.
Decyzja ta zapewnia realizację wniosku zgłoszonego przez Polskę do Komisji Europejskiej w dniu 20 kwietnia 2004 r. o objęcie terytorium Polski strefą A uprawy winorośli, złożony na podstawie postanowienia art. 28 (a) Załącznika II.6A do Traktatu o przystąpieniu Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej, w którym postanowiono, iż po 1 maja 2004 r. zostanie podjęta decyzja czy Polska zostanie objęta strefą uprawy winorośli.
Wejście w życie przyjętej w dniu 20 grudnia br. zmiany rozporządzenia Rady nr 1493/99 umożliwi, już roku winiarskim 2006/2007, produkowanie w Polsce wina zgodnie z przepisami o wspólnej organizacji rynku wina, co jest podstawowym warunkiem dopuszczenia wina do obrotu na terytorium UE.
Uzyskanie przez Polskę zmiany przepisów prawa UE przyczyni się do stymulowania rozwoju produkcji i sprzedaży i może zapewnić dodatkowe źródła dochodów w rolnictwie, w tych regionach Polski gdzie warunki glebowo-klimatyczne umożliwiają zakładanie upraw winorośli.
Źródło: 22.12.2005, http://www.minrol.gov.pl
 

spis artykułów
 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2005. Projektowanie stron